im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

MUZYKA W OCZACH DZIECKA

to tytuł Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Prace plastyczne do tego konkursu przygotowały świetliczaki z grup 1 i 3.
20231116 111101

W październiku nasza świetlica otrzymała zaproszenie do Wojewódzkiego konkursu plastycznego dotyczącego sposobów dbania o zdrowie. Organizatorem konkursu była świetlica przy Szkole Podstawowej nr 21 w Bytomiu. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej interpretacji hasła "Jak dbasz o zdrowie?" w dowolnej technice plastycznej. W konkursie WYRÓŻNIENIE otrzymała praca wykonana przez Kaję Konieczną pod opieką pani Magdy Szklarz. Gratulujemy!!!

20231116 110625

Miło nam poinformować, że praca plastyczna Oliwki Buchatz z 3 grupy świetlicowej wykonana pod opieką pani Gosi Brix zajęła 1 MIEJSCE w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Jesienne fantazje" . Konkurs został zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 54 w Bytomiu. Gratulujemy naszej laureatce:))
IMG 20231115 WA0000
 
 
 
 

Basia, Weronika i Oliwka - świetliczaki z grupy 3, pod opieką pani Gosi wykonały prace plastyczne na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 54 w Bytomiu. Konkurs został ogłoszony z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw, praca konkursowa miała być wykonana dowolną techniką plastyczną płaską w formacie A-3. Czekamy na ogłoszenie wyników:)

20231113 111746

Świetlica szkolna składa serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się Fundacja Pomocy Zwierzętom Chatul. Mamy nadzieję,że dzięki naszemu wsparciu niejednemu zwierzakowi uda się przetrwać chłodniejsze dni z pełnym brzuszkiem.

20231109 102936

 

15 września w naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to jedno z naszych ulubionych świąt:). Dlaczego? Bo jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy, bo możemy puścić wodze fantazji i za przykładem małej Vashti uwierzyć w siebie.

IMG 20230915 WA0000

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” - to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W piątek 6 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt odwiedziła nas pani mgr inż. Beata Kulik, wolontariuszka Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL . W czasie spotkania świetliczaki dowiedziały się czym zajmuje się Fundacja CHATUL, jakie należy spełniać warunki aby móc zaadoptować zwierzaka, jak odpowiedzialnie i świadomie opiekować się zwierzętami, oraz jak postępować ze znalezionymi zwierzętami. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach, odpowiadając na pytania bądź wyrażając swoje zdanie na zadany temat. Mamy nadzieję,że dzięki takim spotkaniom, zdobyta wiedza zostanie przekształcona w wiedzę praktyczną służącą zwierzętom. Kto wiem, może w przyszłości, któryś z naszych świetliczaków zasili szeregi wolontariuszy organizacji działającej na rzecz zwierząt.

IMG 20231006 WA0008

W październiku nasza świetlica zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe w bytomskich szkołach. W konkursie wzięło udział blisko 40 oryginalnych i pomysłowych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. 7 listopada zebrało się jury, w skład którego wchodzili uczniowie naszej szkoły będący przedstawicielami klas młodszych. Nad poprawnością obrad jury czuwała pani Magdalena Jankiewicz.

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

1 MIEJSCE - NICOLE BARAN - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46

2 MIEJSCE -WIESŁAWA KOWALSKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6

3 MIEJSCE - HELENA PARTYKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 54

WYRÓŻNIENIE - ALEKS MAJDER - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 21

WYRÓŻNIENIE - LAURA KANIEWSKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

Dziękujemy wszystkim świetlicom, które wzięły udział w konkursie,a laureatom serdecznie gratulujemy.

20231107 141741


Copyright © 2019. All Rights Reserved.