im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ– eliminacje miejskie

W eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” uczniowie naszej szkoły podtrzymali wspaniałą tradycję od wielu lat i po raz kolejny zdobyli miejsca na podium. W I grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy I – IV, II miejsce uzyskał Tymoteusz Niejodek z klasy 4a, a III miejsce osiągnęła Emilia Boucek, również z klasy 4a. W II grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy V – VIII, I miejsce zdobyła Marcelina Majchrzak z klasy 6a, II miejsce wywalczyła Natalia Nowakowska z klasy 5b, a IV miejsce uzyskał Maciej Pluta z
klasy 6a.
    W nagrodę z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu mł. bryg, Tomasza Rutkowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bytomiu dh Adama Wilka, Sekretarza Miasta Mirosława Luksa i Naczelnik Wydziału Edukacji UM Bytom Barbary Freier-Pniok, uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy,
statuetki i cenne nagrody rzeczowe.
    Turniej odbył się 26 marca 2024 roku w siedzibie strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przy ul. Łużyckiej 21.
    Warto dodać, że uczniowie naszej szkoły w eliminacjach powiatowych zdobyli indywidualnie 23 razy I miejsce, 20 razy II miejsce, 11 razy III miejsce, drużynowo 16 razy I miejsce, 1 raz drugie oraz zdobyli 15 statuetek dla najlepszej szkoły. W finałach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej brało udział sześciu uczniów, a jedna z uczennic zdobyła II miejsce i wzięła udział w finale centralnym.
  Marcelina Majchrzak jest siódmą uczennicą naszej szkoły, która będzie reprezentować Bytom w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Zespole Szkól w Czerwionce - Leszczynach przy ul. 3 Maja 42 w dniu 27 kwietnia 2024 roku. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach turnieju.
      Przygotowaniami uczniów do wszystkich edycji turniejów zajmował się pan Stanisław Kulmaczewski.