Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Ostatni dzień pobytu. Wyjeżdżamy już jutro i to z samego rana. Dziś dzień upływał przede wszystkim na pakowaniu się i wykonywaniu innych czynności związanych z jutrzejszą podróżą (takich np. jak podnoszenie łóżek w pokojach i odkrywaniu zagubionych w pierwszych dniach pobytu skarbów). Mimo wszystko znaleźliśmy też chwilę na zabawę i drobne przyjemności w postaci lodów, gofrów, lizaków, a także kupieniu ostatnich pamiątek na promenadzie. To właśnie dziś odbyła się też tradycyjna, plażowa ?Mała Olimpiada?, przeprowadzona tym razem przez panią Agnieszkę ? rezydentkę czuwającą nad nami podczas całego pobytu. Co ciekawe najlepsze wyniki w piaskowych konkurencjach osiągnęły dzieci z klasy III c, z czego pani Beata była wyraźnie dumna.

Wieczorem, tuż po kolacji, czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. W ośrodku,z garścią instrumentów i innych przedmiotów pod pachą, pojawili się niezwykle ciekawi goście. Mówili zupełnie innym językiem, byli inaczej ubrani, pokazywali nietypowe umiejętności i potrafili rozśmieszyć niemal każde dziecko. Okazało się, iż poznaliśmy prawdziwym Kaszubów! Zjawili się specjalnie dla nas i starali w interesujący sposób pokazać kawałek własnego świata. Po ich występie zostaliśmy jeszcze chwilę w specjalnej sali konferencyjnej gdzie odbyło się oficjalne podsumowanie wyjazdu, połączone z wręczeniem dyplomów i pucharów. Było sporo śmiechu i jeszcze więcej wspomnień?

I to właściwie tyle. Przed nami krótka noc, śniadanie i ostatnie pożegnania. Tak to już jest ? tu u nas coś się kończy, a w Brazylii coś się właśnie zaczyna? Wracamy. Czekajcie na nas. Najlepiej z goframi!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zielonaszkola13

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2019 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.