Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Kolejny wtorek to przede wszystkim nasza kolejna wycieczka. Mimo, iż tym razem ledwie parugodzinna to jednak niezwykle bogata w doznania. Dlaczego? Otóż tego dnia mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć z bliska i dotknąć, ale też nakarmić największego i najcięższego żyjącego obecnie ptaka na ziemi ? Strusia afrykańskiego! Okazuje się, iż ptaki te, wbrew powszechnym mitom, wcale nie są strachliwe i nie chowają głowy w piasek. Wręcz przeciwnie ? zupełnie nie boją się człowieka, i gdyby nie stabilne ogrodzenie, to kto wie ? być może to my zakopywalibyśmy się w piasku ze strachu (z pewnością uczyniliby tak wszyscy chowający po kieszeniach jakieś smakołyki).

Na farmie strusi, wbrew jej nazwie, zobaczyliśmy jednak o wiele więcej niż tylko parę strusi. Były tam kaczki, kozy, barany, osły a nawet lama, która na szczęcie nikogo tego dnia nie opluła. Mieliśmy też okazję skosztować przygotowanej specjalnie dla nas i na naszych oczach jajecznicy ze strusiego jaja, oraz poznać tajniki jego rozbijania. Oczywiście poczęstunek ten w żadnym razie nie przeszkodził dzieciom w kupowaniu już kilkanaście minut później lodów w różnych smakach i wielkościach.

Drugą część dnia spędziliśmy na plaży ? pogoda cały czas nam sprzyjała, a my oczywiście nie mogliśmy z tego nie skorzystać. Po powrocie do ośrodka wszyscy chłopcy i dziewczęta interesujący się piłką zostali zaproszeni przez pana Leszka do specjalnej sali konferencyjnej, gdzie mieli okazję zobaczyć zestaw krótkich filmów promujących rozpoczynające się już za dwa dni w Brazylii Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dzieci były zachwycone i większość już nie może doczekać czwartku? Z drugiej strony przed nami jeszcze środa i jak co roku budzące ogromne emocje podchody!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zielonaszkola11

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2019 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.