Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W sobotę z samego rana zapakowaliśmy się do dwóch autobusów i popędziliśmy w kierunku Łeby, by przejechać się Meleksem i zobaczyć słynne ?Ruchome wydmy?. Trzeba przyznać, że nie tylko widok był oszałamiający (w tym miejscu odsyłamy wszystkich do fantastycznych zdjęć), ale i zabawa ? w postaci turlania z samego szczytu ? zdecydowanie przednia!

Po kompletnym wytarzaniu się w złocistych ziarenkach piasku i zaliczeniu około pięćdziesięciu zjazdów każdy, zebraliśmy się na górze, by rozpocząć dość poważny ?spacerek? jaki miał nas tego dnia czekać. Maszerując między otaczającymi nas ze wszystkich stron wydmami, czuliśmy się trochę jak bohaterowie ?W pustyni i w puszczy?, desperacko poszukujący widoku plaży i morza, mając oczywiście nadzieję, iż nie będzie to jedynie zbiorowa fatamorgana.

Po dotarciu do brzegu, dzieci trochę popluskały się w wodzie, po czym udaliśmy się w dalszą drogę. Tym razem szliśmy już jednak po fantastycznej, czyściutkiej i szerokiej plaży, przy ?akompaniamencie? leciutkiego wiatru, plączącego końcówki naszych włosów,niesfornie wychodzących spod czerwonych czapeczek. Później w lesie spotkaliśmy jeszcze lisa, który wcale nie wyglądał na specjalnego chytruska (ale pewnie tylko dobrze się maskował), po czym meleksami wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do ośrodka.

Wieczorem, dwie godziny po kolacji, czekało nas jeszcze ognisko a na nim kiełbaski, świeże pieczywo i gorąca herbata dla każdego. Chłopcy rozgrywali mini-turniej piłki nożnej, w którym tego dnia świetnie spisały się duety Kamil Kocur ? Dawid Matusiak, oraz Bartek Żychowski ? Oskar Gojowczyk (dobre zawody grały też Oliwia i Julia!), a po posiłku pani Ela zorganizowała krótką taneczno-wokalną zabawę. W tejże wyraźnie przodował już Konrad Samulski, który kompletnie zapominając tekstu i melodii, nie wiedzieć czemu postanowił intonować na cały głos motyw przewodni z Gwiezdnych Wojen! Jak łatwo się domyślić, co poniektórzy szybko podłapali melodię i za chwilę nie było już kompletnie wiadomo, który mamy rok i na jakiej planecie się znajdujemy!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zielonaszkola2014120

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2019 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.