Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W czwartek odbyliśmy drugą całodniową wycieczkę w trakcie naszego pobytu. Tym razem celem był Hel, a pogoda dopisała aż miło. Pierwszym przystankiem w naszej podróży była ?bursztynowa pracownia?, wewnątrz której mieliśmy okazje poznać bursztyn od każdej możliwej strony ? tak praktycznej jak i teoretycznej. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę mającą pozwolić nam odróżniać prawdziwe okazy, od sztucznego ?badziewia?, ruszyliśmy w dalszą podróż ? tym razem do ?Ocean Parku? we Władysławowie. Ponieważ wszystkie prezentowane tam gatunki zwierząt i stworów morskich były wykonane w skali 1:1, dzieci na własne oczy mogły przekonać się jak niewyobrażalne olbrzymy zamieszkują nasze oceany ? do niektórych (np. do Wiktorii Gizy) dotarło to dopiero wówczas, gdy uświadomili sobie, że niezależnie od tego pod jakim kątem się ustawią, nie są w stanie zmieścić Płetwala Błękitnego w kadrze swoich aparatów.

Po dotarciu do samego Helu czekały na nas oczywiście jeszcze inne atrakcje, takie jak spacer po molo, rejs statkiem, czy zakupy na pobliskim, ciągnącym się wzdłuż wybrzeża deptaku.

Do ośrodka wróciliśmy około godziny 18:00, a więc w sam raz by zdążyć na kolację. Po posiłku dzieci zajęły się wypełnianiem ?paszportów?, zabawą w pokojach, oraz telefonowaniem do stęsknionych rodziców. Noc przebiegła spokojnie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zielonaszkola62014

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2019 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.