im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

23.04. przypada Światowy Dzień Książki, w związku z tym 1 i 3 grupa świetlicowa udały się pod koniec kwietnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Grupa 1 miała możliwość wzięcia udział w wydarzeniu „Biblioteka jaka jest każdy widzi”. Świetliczaki zwiedziły gmach główny biblioteki, zajrzały do poszczególnych działów, uzyskały informacje o zbiorach zgromadzonych w placówce, miały możliwość popisania się swoją wiedzą dotyczącą czytelnictwa oraz poznały zasady korzystania z biblioteki. Natomiast grupa 3 została zaproszona do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej. Tematem przewodnim spotkania była książka pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek, efektem końcowym zajęć była stworzona przez nasze świetliczaki „Skarpetkowa Książeczka”.

IMG 20230510 WA0011

WIOSENNA ŁĄKA to Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez wychowawców świetlicy w Szkole Podstawowej nr 23 w Bytomiu. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej o formacie A-3 przy użyciu różnego rodzaju tkanin. Wyróżnienie i nagrodę zdobyła Daria Gerasymova, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe i słodkie upominki.

IMG 20230425 WA0003

W piątek 24 marca wzięliśmy udział w świątecznych warsztatach zorganizowanych przez Artystyczny kącik KreaTywnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Przez godzinę spod naszych rąk  wychodziły kolorowe zajączki wielkanocne wykonane w technice iris folding (sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłonę fotograficzną). Dla niektórych z nas było to pierwsze spotkanie z tą metodą z pozoru trudną, ale w rzeczywistości prostą w wykonaniu i dającą niesamowite efekty.

kreatywnia2023a

Kolejny konkurs międzyświetlicowy za nami. Daria Gerasymowa wywalczyła dla naszej świetlicy wyróżnienie w konkursie "Zimowy pejzaż" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu. Gratulacje :))

darianagroda202234

To temat Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Na tak zadane pytanie próbowały odpowiedzieć świetliczaki z grupy 3 tworząc plakaty, które wezmą udział w konkursie.

20230222 153503

Choć zima nie rozpieszczała nas w tym roku zimowymi krajobrazami, świetliczakom- pierwszakom udało się stworzyć zimowe pejzaże, które wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu. Bardzo cieszymy się, że nasza najmłodsza grupa z takim zaangażowaniem i entuzjazmem chce uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach. Oby tak dalej:)

IMG 20230214 WA0009

Według legend skrzaty miały odpowiadać za opiekę nad gospodarstwem domowymMiały pilnować rodziny i domu, w których okolicy się zadomowiły. Ich głównym obowiązkiem było roztaczanie opieki i bezpieczeństwa, a także dobrobytu wokół gospodarstwa lub rodziny. Najczęściej zamieszkiwały ciemne miejscapodziemiezakamarki w ogrodach i lasachTe wyjątkowe postacie były tematem przewodnim już trzeciego w tym roku szkolnym spotkania świetliczaków z kącikiem artystycznym KreaTYwnia. Spod rąk małych artystów wyszły kolorowe, brodate stworzenia, które możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

20230217 151533

Karnawał to niezwykły czas tanecznych szaleństw, zabaw i radości. Ważnym elementem karnawału jest bal. Nie mogło go zabraknąć również w naszej świetlicy. Przepiękny wystrój sali, skoczna muzyka oraz bajeczne przebrania uczniów sprawiły, że nasz bal karnawałowy stał się niezapomnianym wydarzeniem w życiu świetlicy. Dzieci świetnie się bawiły w rytm znanych i lubianych przebojów oraz uczestnicząc w zabawach tanecznych takich jak: tańce na gazetach, taniec w parze z balonem, gorące krzesełka, limbo – kto da radę przejść pod liną.Dzieci miały również przerwę na chwilę odpoczynku oraz słodki poczęstunek. To był dzień pełen radości i pozytywnych wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego świetliczaka.

IMG 20230213 WA0001

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy brali udział w konkursie plastycznym. Tym razem był to Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Świąteczna skarpeta" zorganizowany przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 6 w Bytomiu. Gratulujemy Basi Szczepaniak, która zajęła 3 miejsce.
 
 IMG 20230110 WA0003

W piątek 16 grudnia świetliczaki po raz kolejny skorzystały z zaproszenia kącika artystycznego KreaTYwnia. Tym razem wykonywałyśmy trójwymiarową bombkę z papieru, która wygląda jak nowoczesny designerski żyrandol. Doskonały efekt uzyskałyśmy łącząc ze sobą różne kolory. Praca nie należała do najłatwiejszych,ale dałyśmy radę:)). Efekty naszej pracy na zdjęciach poniżej.

20221216 151132

Dekorowanie pierników to jedna z bożonarodzeniowych tradycji.Pierniczki powinny pachnieć świętami i cieszyć oko. Do świąt jeszcze dwa tygodnie, lecz grupa 2 już teraz postanowiła wpuścić do świetlicy atmosferę świąteczną. Podczas zajęć  dzieci ozdabiały pierniczki pod czujnym okiem pani Grażyny. Niestety ozdobione ciasteczka nie doczekają świąt,ponieważ zostały od razu spałaszowane:)))

IMG 20221208 WA0005

W piątek 2 grudnia świetliczaki wybrały się na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty plastyczne organizowane przez kącik artystyczny KreaTYwnia działający w MBP w Bytomiu. Uczniowie podczas dwugodzinnych zajęć mieli możliwość wykonać papierową przestrzenną ozdobę, która może posłużyć do przyozdobienia okna lub drzwi.

20221202 151208

Z okazji Dni Kultury Śląskiej w szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty taneczne. Ubrani w elementy stroju śląskiego mogliśmy zatańczyć tradycyjne tańce. Na świetlicowym parkiecie pojawił się "Grozik", "Owczareczek", "Nie chcę cię znać". Dzieci zapoznały się z "Rektorem" i "Trojakiem". Nad muzyką i krokami czuwała pani Ewa Mistalska.
IMG 20221207 WA0002

30 listopada swoje imieniny obchodził Andrzej. Z tej okazji nasz świetlicowy "Andrzej" zaprosił wszystkie świetliczaki na wspólną imprezę. Były wróżby, wspólny taniec z Andrzejem oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

20221130 125457

Dnia 27.10.2022. odbyło się uroczyste pasowanie na świetliczaka. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy 1a i 1b, którzy korzystają ze świetlicy szkolnej. Przy wyśmienitej zabawie został przeprowadzony sprawdzian gotowości świetlicowej. Wszyscy uczniowie zdali egzamin znakomicie i zostali uroczyście pasowane na świetliczaka. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a w świetlicy czekał na nie słodki poczęstunek.

IMG 20221109 WA0003

Miło nam poinformować,że Julka Hebdowska z 1 grupy świetlicowej zdobyła wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona dyscyplina sportowa" organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 21 w Bytomiu.

Serdecznie gratulujemy!!!

IMG 20221109 WA0002

 

 
PODZIĘKOWANIA

Nasza zbiórka karmy dla potrzebujących kotów będących pod opieką  Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL dobiegła końca.

Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za włączenie się w zbiórkę i okazane serce. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy sporą ilość karmy.

Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na Was liczyć.

Dzięki Waszej pomocy nadchodząca zima dla niejednego kotka  będzie łatwiejsza do przetrwania.

Bardzo dziękujemy!!!

CHATUL

Świetliczaki z grupy 1 po raz pierwszy wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu.
Piłka nożna, taniec, rolki, bieganie oraz narty - to ulubione dyscypliny sportowe. Uczniowie z ogromnym zapałem przelewali na papier swoje sportowe pasje.
Teraz z niecierpliwością oczekują ogłoszenia wyników konkursu. Trzymamy kciuki.
IMG 20221021 WA0001

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

Październik jest uznawany za miesiąc dobroci dla zwierząt. Z tej okazji nasza świetlica zorganizowała konkursu skierowany do świetliczaków z zaprzyjaźnionych świetlic.Temat konkursu brzmiał - O CZYM MARZĄ ZWIERZĘTA? Zadaniem świetliczaków było wykonanie pracy płaskiej o formacie A-3 w dowolnej technice plastycznej. Do 24.10. spłynęło do nas wiele przepięknych prac z sześciu szkół bytomskich. Ponieważ poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany oprócz trzech nagród głównych postanowiono przyznać także trzy wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim małym artystom za udział w naszym konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Wyniki konkursu:

1 MIEJSCE - LENA KAZIMIERCZAK, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 33

2 MIEJSCE - MARTYNA ZARĘBSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 36

3 MIEJSCE - AMELIA WALCZAK, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6

WYRÓŻNIENIE - ZOFIA KWIATKOWSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46

WYRÓŻNIENIE - AGATA TOMICKA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WYRÓŻNIENIE - NADIA CZABAN, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

20221103 101800

 

"Co nam jesień w darze niesie?" to temat przewodni Międzyświetlicowego konkursu plastyczno - technicznego zorganizowanego przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu. Na ten właśnie konkurs Lenka z 2 grupy przygotowała  przepiękny, mieniący się jesiennymi barwami koszyczek. Teraz niecierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników konkursu.
IMG 20221107 WA0000

W czwartek 27 października reprezentacja naszej świetlicy zajęła II miejsce w organizowanej przez SP 21 Olimpiadzie Sportowej Świetlic Szkolnych. Od pierwszego miejsca dzielił nas jedynie punkt. Brawa dla naszych zawodników z klas: 3a i 3b - Paulina Siwiec, Kamil Cieślik, Karolina Gałęziowska, Vyacheslav Hensorskyy, Agata Tyńska i Stanisław Pietrucha.

swietlica2022zawody 

W piątek 7 września z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasza świetlica gościła wolontariuszki z Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL panią Anię i panią Magdę i pieska o imieniu Cappi. W czasie spotkania mieliśmy możliwość poopowiadać o naszych pupilach domowych, a także dowiedzieliśmy na czym polega prawidłowa i odpowiedzialna opieka nad zwierzętami, co zrobić gdy ktoś krzywdzi zwierzęta oraz jak pomóc bezdomniakom. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej świetlicy.

IMG 20221007 WA0000

A w szkolnej świetlicy jest kreatywnie. 15 września, zainspirowani dziewczynką o imieniu Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce plastyki odkryła w sobie talent, tworzyliśmy kropkowe prace. Z wielką radością ! 

1663240707444


Copyright © 2019. All Rights Reserved.