im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

W październiku wybrane świetliczaki wzięły udział w projekcie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt obejmował dwa spotkania, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Uczniowie mieli okazję spotkać się z pasjonatami kultury bytomskiej, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali i prezentowali:
-architekturę bytomską dawniej i dzisiaj,
-tradycje świąteczne i dawne obyczaje kultywowane w Bytomiu,
-strój rozbarski.
Świetliczaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych tworzenia kafli do gry memory, na których znalazły się elementy damskiego i męskiego stroju rozbarskiego. Gra zostanie profesjonalnie wydrukowana jedynie w 100 egzemplarzach, więc będzie miała charakter unikatowy. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma taką grę jako formę nagrody za kreatywny i twórczy udział w projekcie

IMG 20191011 164504

JAK CO ROKU ŚWIETLICA SZKOLNA ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ KARMY DLA WOLNO ŻYJĄCYCH KOTÓW. CHCEMY W TEN SPOSÓB WSPOMÓC DZIAŁAJĄCĄ NA TERENIE BYTOMIA FUNDACJĘ POMOCY ZWIERZĘTOM „CHATUL”. AKCJA BĘDZIE TRWAŁA OD 04.10.2019. DO 31.10.2019. KARMĘ SUCHĄ I MOKRĄ PODPISANĄ IMIENIEM I NAZWISKIEM PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SALI NUMER 7. MAMY NADZIEJE, ŻE I TYM RAZEM UDOWODNICIE, ŻE MACIE WIELKIE SERCA BO POMOC TO MOC : ))))))

indeks kot

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie spotkali się z czworonożnymi podopiecznymi Fundacji Pomocy Zwierzętom "CHATUL" w Bytomiu. Panie z Fundacji opowiadały dzieciom jak prawidłowo należy zajmować się pupilem oraz o odpowiedzialności jaka spoczywa na człowieku, który zdecydował się na posiadanie zwierzaka.

P 20191003 131715 św

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji świetlica wznawia galerię Zwierzakowo. Chcesz, pochwalić się swoim zwierzakiem? Nie ma nic prostszego, wyślij zdjęcie na naszego maila świetlicowego swietlica.kopernika@gmail.com. W treści maila napisz imię pupila oraz swoje imię i nazwisko. My zadbamy o to aby fotografia znalazła się w świetlicowej zakładce ZWIERZAKOWO 2019/2020. Do tworzenia galerii zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły.

indeks zwierzakowo

Świetliczaki z I grupy z wizytą u alpak. Przemili goście czyli nasze szkolne dzieci wraz z rodzicami - odwiedzili Puchate Ranczo na Suchej Górze w Bytomiu. Wspólnie oglądaliśmy jak alpaki żyją w swoim domku, karmiliśmy je marchewką i paszą, lepiliśmy alpaki z masy, ozdabialiśmy alpaczy domek. Dzieci obserwowały zachowanie zwierząt, dowiedziały się co lubią a czego nigdy nie należy robić, jeśli zależy nam na ich przyjaźni. Jesienią planujemy dalsze spotkania warsztatowe - z wełną alpak oraz z woskiem pszczelim.

puchateranczo2019


Copyright © 2019. All Rights Reserved.