Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym miejskim konkursie „SP4 & 44 Komputerowe maniery". Otrzymaliśmy od Was mnóstwo prac. Wszystkie reprezentowały wysoki poziom wykonania oraz znajomość zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Niestety, nagrodzić mogliśmy tylko 17 osób. Oto lista zwycięzców wyłonionych przez nasze jury.
Klasy I-III
Pierwsze miejsce – Magdalena Skop SP 3
Drugie miejsce – Zuzanna Zych SP 4
Trzecie miejsce – Nicola Toporek SP44
Wyróżnienie - Mateusz Muszyński SP 4
Wyróżnienie – Odetta Łypik SP 44
Klasy IV-V
Pierwsze miejsce – Zuzanna Kozicka SP 4
Drugie miejsce – Filip Filbier SP 44
Trzecie miejsce – Aleksandra Winaszczyk SP23
Wyróżnienie – Kamil Ptak SP 44
Klasy VI- VII
W kategorii - Plakat
Pierwsze miejsce – Dominika Bujnarowska SP 23
Drugie miejsce – Maksymilian Herman SP 45
Trzecie miejsce – Oliwia Samojlik SP 44
Wyróżnienie – Maria Waliszewska SP 54
W kategorii – Komiks
Pierwsze miejsce – Antoni Bajda SP 45
Drugie miejsce – Jakub Hanusiak SP 4
Trzecie miejsce – Marta Gorczyca SP 44
Wyróżnienie – Łukasz Radziejowski SP 4
Rozdanie nagród odbędzie się 15 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu o godzinie 9:30.

W sobotę, 10 lutego, Klub Planszopernik w osobach: Julki, Asi, Ani i Michała (pod opieką pana Bartka) odwiedził Bibliotekę Publiczną w Lublińcu. Tam przez ponad 3 godziny, przekonywał, że zabawa z grami planszowymi jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu:) Pięknie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wszystkim się spodobało:) Do Lublińca zawitamy już za miesiąc, kiedy wraz z Hufcem ZHP Lubliniec będziemy organizować III edycję HarcPlanszy.

lublinjiecbibliotekplansz2018

22 stycznia w naszej szkole miał miejsce międzyszkolny konkurs czytelniczy  "Zabawy w Stumilowym lesie". Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP 4, SP 46, SP 36, SP 51. Zadaniem dzieci było wykonanie szeregu zadań i to zarówno tych, które sprawdzają stopień znajomości lektury, jak i tych, które testują umiejętności praktyczne. Najwięcej " małego Conieco" przynieśli Kubusiowi nasi uczniowie, zdobywając I miejsce. Jednak najbardziej liczyła się zabawa i dobre humory, bo z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu trudno się nudzić. Do zobaczenia za rok.

IMG 0501zabawy w stumilowym

11 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy" Święta w Bullerbyn i w Polsce". Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny uczniów klas trzecich. Po zaciętej rywalizacji i dogrywce ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce klasa 3b  : Marta Mamot, Zuzia Zych, Zosia Kozicka
II miejsce klasa 3c : Hania Widera, Michał Stefański, Samuel Kapela
               klasa 3a : Kasia Błasiak, Lena Bernatowicz, Agata Czarnowus
III miejsce klasa 3d : Grzesiu Osak, Marcin Szmuniewski, Franek Szuster
Wszystkim GRATULUJEMY

IMG 0447Dzieci

19 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Bytomiu, odbył się  I Miejski Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej „W drodze do Betlejem”. Do konkursu przystąpiło ponad 30 bytomskich szkół podstawowych. Ponad 70 uczestników zaprezentowało swoje interpretacje utworów. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klas 1-3, KLASY 4-6, oraz klasy 7 wraz z oddziałami gimnazjów. W kategorii uczniów klas 4 – 6 miejsce II zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Ciupińska z klasy 5a. Gratulujemy!

300 300 productGfx 83220c97e846664ef3da48d600d95725w drodze do Betlejem

 

W dniu 20 grudnia uczniowie kółka biologicznego wybrali się wraz z panią Katarzyną Szafraniec do Schroniska Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu.

schroniskopodziekowanie2017t567

Odwiedzili przebywające tam zwierzęta i przekazali dary w postaci karmy, koców i zabawek. Uczniowie mieli okazję podglądnąć, w jakich warunkach chowane są koty i psy oraz przeprowadzić wywiad z Panią przewodnik. Najpierw udali się na spacer pomiędzy boksami z psami, a następnie do pomieszczeń z kotami. Uczniowie wiele dowiedzieli się o funkcjonowaniu schroniska, codziennej opiece nad zwierzętami oraz ich adopcji. Radosnym punktem spotkania była możliwość wyprowadzenia jednego z tamtejszych psów na spacer. Diana oczarowała wszystkich spacerowiczów swoją pozytywną energią. Na pewno niemałym przeżyciem było odwiedzenie przez naszą grupę cmentarza dla zwierząt stworzonego przez ludzi bardzo przywiązanych do swoich milusińskich. Żegnając się ze schroniskiem uczniowie obiecali jeszcze tutaj wrócić i pomagać w przyszłości potrzebującym zwierzętom.

20171220 085108schronisko

W tegorocznej edycji szkolnego IX Konkursu Grafiki Komputerowej "Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" otrzymaliśmy ponad 40 prac wykonanych w programach: Gimp, Paint, Paint 3d oraz ArtRage. Wszystkie nadesłane kartki były wykonane starannie i wszystkie zostały zakwalifikowane do konkursu. Jury nagrodziło 17 prac (nie była to łatwa decyzja, ze względu na urokliwość prac)

W klasach: 4-7
I miejsce - Julka Imańska oraz Maja Poprawa
II miejsce - Asia Tokarz i Sara Ozimek
III miejsce - Wojtek Stańczak, Emilia Czendlik, Emilia Kroczek
Wyróżnienie - Igor Milewski

Zwycięskie prace Julki i Mai

majapraca2017rty
majapraca2017rty2

W klasach 1-3
I miejsce - Natalia Makolondra i Hania Widera
II miejsce - Igor Obrębski i Elwira Cieślak
III miejsce - Natalia Błachowiak, Lena Bernatowicz, Marta Mamot, Patryk Szymonik
Wyróżnienie - Julia Stana

Zwycięskie prace Hani i Natali
majapraca2017rtyaa
majapraca2017rtyaaaa

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Gratulujemy pomysłów i zaangażowania. By zobaczyć wszystkie zgłoszone prace - kliknij w dowolną nagrodzoną pracę

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Świąteczny Konkurs "Bożonarodzeniowe cuda i cudeńka" został rozstrzygnięty. Niestety są prace, które mimo swej urody, niezwykłości nie zostały wyróżnione, ale takie są zasady konkursu. Na pewno dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wkład pracy włożony w wykonanie tych cudeniek. Jury w składzie Nauczycieli oraz przedstawicieli Uczniów postanowiło przyznać następujące miejsca:
Kategoria "Choinka"
I miejsce - Martyna Trzmielowska
II miejsce - Lena Bernatowicz
III miejsce - Alicja Piskozub
Wyróżnienia: Dawid Matusiak, Maja Cieślewicz, Filip Skopp, Dominika Klimza, Jan Czopek, Julia Siwicka
Kategoria "Stroik"
I miejsce - Zuzanna Lorek
II miejsce  - Bartosz Hok
III miejsce - Hanna Ciba
Wyróżnienia: Jakub Hanusiak, Dominik Łucki, Ksawery Kowalski, Dawid Paduch, Brygida Bąk, Wojciech Szczepaniak
Kategoria "Ozdoba"
I miejsce - Igor Obrębski
II miejsce - Joanna Tokarz
III miejsce - Michał Stefański
Kategoria "Bałwan"
I miejsce - Igor Milewski
II miejsce - Oliwia Kobierska
III miejsce - Mateusz Laska
Kategoria "Bombka"
I miejsce - Maciej Muc
II miejsce - Hanna Widera
III miejsce - Paulina Sobolewska
GRATULUJEMY!

20171204 114802 ŚWIĄTECZNY

W dniu 12 grudnia miały miejsce pierwsze przesłuchania uczestników szkolnego konkursu "Mam Talent" Dla wszystkich niecierpliwych, oczekujących wyników, już teraz ogłaszamy werdykt jury.
Klasy młodsze:
1. Natalia Makolondra - śpiew
2. Paweł Wójcik - sztuczki magiczne
3. Kacper Halko i Wiktor Mickiewicz - śpiew
Klasy starsze:
1. Hania Kowalczyk: śpiew przy własnym akompaniamencie ukulele
2. Natalia Nadiałkowska i Natalia Błachowiak: taniec
3. Julia Siwicka: taniec
4. Zuzanna Smela: rap po śląsku "Bambo"
5. Dominika Nowak, Karolina Dusza,Paulina Strawa: śpiew
6. Magdalena Mika, Vanessa Jarzębińska: taniec akrobatyczny
7. Daria Kronberg, Wiktoria Pyrk, Anna Urbańczyk, Agata Gosk: taniec
8. Kinga Nagel: śpiew
9. Wiktoria Beger, Jessica Kadzimierz, Kamila Ochońska: taniec

WP 20171212 16 13 35 Pro mam talent

9 listopada w MDK odbyła się jedenasta edycja Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej – Sileziany 2017. Konkurs organizowany był przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów. Co dwa lata dzieci i młodzież prezentują swoje kreatywne podejście do tradycji i dziedzictwa kulturowego. Uczennica  klasy 3b, naszej szkoły, Susanna Hovhannisyan zdobyła w tym konkursie I miejsce. W środę 29 listopada 2017 r. oficjalnie odebrała dyplom i nagrodę. GRATULUJEMY!

20171129 130416Suzana

Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Folklorystycznym „Silesianie” zaprosił nas na kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Śląskiego "TROJAK 2017". Z wielką radością zaprezentowaliśmy nasze talenty. Na parkiecie rozbrzmiewały tańce śląskie.  Pierwszoklasiści- Helena Tura i Andrzej Grzesik, Zuzanna Budzik i Konrad Floriński, Julia Zembol i Wojciech Szczepaniak oraz Julia Górska i Marcin Kowalczyk - zatańczyli Owczareczka.  Natomiast Trojaka zaprezentowali trzecioklasiści w składzie: Martyna Choromańska , Marta Mamot z Alanem Wehowskim oraz Zofia Kozicka, Zuzanna Zych z Bartłomiejem Dębickim. Byliśmy jedynymi reprezentantami Bytomia. Pełni tanecznych wrażeń nabraliśmy apetytu na więcej. Na pewno wrócimy za rok!

IMG 7313trojak

W ostatnią środę, 22 listopada, dwójka naszych świetliczaków wybrała się na Międzyświetlicowy Turniej Gry w Warcaby, rozgrywany w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu. Wszystkie przybyłe na zawody szkoły, zostały przyjęte w niezwykle ciepły sposób i mogły podziwiać naprawdę pięknie urządzoną świetlicę gospodarza spotkania. Konkurencja była naprawdę zaciekła – nasi uczniowie rywalizowali z najlepszymi zawodnikami z pięciu innych bytomskich placówek. „Czwóreczkę” reprezentowała tym razem dwójka trzecioklasistów: Tymek Mrówka oraz Bartek Dębicki. Choć nie udało nam się zdobyć pierwszego miejsca, chłopcy świetnie się bawili i już zapowiedzieli chęć uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju.

IMG 3105szachy

W tym roku, ponad 50 uczniów naszej szkoły przystąpiło do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr 2017".

Klasy młodsze (od 1 do 3), kategoria "Skrzat" rozwiązywały swój test we czwartek 16 listopada.

 bobr2017klasy562

Najlepiej rozwiązali go:
1 miejsce - Zuzanna Zych (62,5)
2 miejsce - Natalia Błachowiak (55)
3 miejsce - Martyna Kumer (52,5)
4 miejsce - Zofia Kozicka (51,5)
5 miejsce - Bartłomiej Dębicki (48,75)
6 miejsce - Elwira Cieślak (43,75)
6 miejsce - Natalia Makolondra (43,75)
7 miejsce - Natalia Trzcionka (42,25)

Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 40 punktów. W tej kategorii maksymalnie można było zdobyć 75 punktów.

Klasy starsze (od 4 do 6), kategoria "Benjamin" rozwiązywały swój test we środę 15 listopada.

 bobr2017klasy56

Najlepiej rozwiązali go:
1 miejsce - Zuzanna Kozicka (82,5)
2 miejsce - Anna Świątek (65,75)
3 miejsce - Antoni Patschek (64,25)
4 miejsce - Julia Kwiecień (56,25)
5 miejsce - Mikołaj Poprawa (51,25)
6 miejsce - Igor Milewski (49,5)
7 miejsce - Joanna Tokarz (48,75)
8 miejsce - Agnieszka Derda (46)
Pozostałe osoby zdobyły mniej niż 30 punktów.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia w tej kategorii wynosiła 120.

Klasy 7 startowały w kategorii "Junior" wraz z 2 i 3 klasami gimnazjum.  Swój test rozwiązywały swój test we wtorek 14 listopada.

 bobr2017klasy7

Najlepiej rozwiązali go:
1 miejsce - Julia Imańska (79,5)
2 miejsce - Konrad Samulski (72,5)
3 miejsce - Lena Dzieciaszek (45)
4 miejsce - Tymon Domagała (37,5)

Maksymalna ilość punktów do zdobycia w tej kategorii wynosiła 120.

17 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im Jana Smolenia odbyły się  Mistrzostwa Bytomia w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Tomkowicz  Maksymilian, Widera Hanna, Cieślak Leopold, Żychowski Bartosz,  Madowicz Gabriela. Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20171117 093901szachy

Dzisiaj, 17 listopada, odbył się VII Festiwal Gier Planszowych, zorganizowany przez SP nr 4 w Bytomiu i Klub Gier Planszowych "Planszopernik". Tegoroczny Festiwal składał się z czterech części. Podczas pierwszej, absolwenci "Planszopernikowi", oraz aktualni członkowie -  przez ponad trzy godziny, przeprowadzili zajęcia z grami planszowymi, prawie we wszystkich oddziałach klas 1-3.

festiwalklasy132017ty

 Podczas drugiej części, od 12.00 do 15.00 ponad 100 uczniów z różnych szkół Bytomia, grała, planszowała oraz uczestniczyła w aż 6 konkursach:)  Każdy konkurs wzbudzał wiele emocji, każdy był bardzo mocno obsadzony:) Starowało od 20 do 30 uczestników. Dzieciaki rozegrały konkursy w: Kingdomino, Cukierki, Brain Box - Świat, Hex, Mistakos, BrainBox - Bajki. Za każdym razem na zwycięską trójkę czekały nagrody:)

hexkonkurs2017tyu7u

W trzeciej części uczniowie SP nr 4 wraz ze swoimi rodzicami zapoznawali się z różnorodnymi grami planszowymi oraz wzięli udział w kolejnych czterech konkursach: Cardline - Zwierzęta, Mrówki, Fun Farm, oraz Słowny Ninja.

 hexkonkurs2017tyu7u2

Od godziny 17 do 19.00 trwało wspólne granie w gry planszowe, ale także w ramach "Sąsiedzkich spotkań z przy grach planszowych", realizowanych przy wsparciu Urzędu Miasta Bytom, odbyły się dla starszych uczestników Festwialu, oraz gości, dwa turnieje: Hex, oraz TimeLine Polska.

hexkonkurs2017tyu7u23 

W sumie w Festiwalu wzięło udział około 400 osób. Nasza wypożyczalnia, która nie rejestrowała egzemplarzy turniejowych i części gier wypożyczanych przez opiekunów - zanotowało ponad 450 wypożyczeń:) Przeprowadziliśmy 12 konkursów:) To rekord:)

 hexkonkurs2017tyu7u25

Bardzo dziękujemy wszystkim wydawnictwom, które nasz Festiwal wsparły - oraz wszystkim nauczycielom, naszym przyjaciołom oraz byłym i aktualnym członkom Planszopernika za olbrzymią pomoc:) Dziękujemy!!! i zapraszamy za rok:)

Serdecznie dziękujemy uczniom i organizatorom zbiórki w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu za przekazanie karmy dla kotów.  Karma trafiła do naszych podopiecznych czekających na adopcję w domach tymczasowych i dla kotów wolno żyjących, dla których jesienne i zimowe dni są trudne do przetrwania. Ogromnie dziękujemy!!!

karmahatul2017er

W niedzielę, 12 listopada, dziesięcioro uczniów "czwórki" wraz z panem Bartkiem, wybrało się na 5-godzinne spotkanie z grami planszowymi do Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu - czyli na "Beboka". Jak zwykle, na naszym ulubionym konwencie zostaliśmy mile powitani:) Wzięliśmy udział w prezentacji gier z wydawnictw: Egmont, Nasza księgarnia, Granna oraz Games Factory. Mieliśmy także wielką przyjemność (według dzieciaków - najlepsza gra na Beboku:)) przetestować grę "Minerały" pani Magdaleny Śliwińskiej.

mineraly2017rty

Nie zabrakło także turniejów:) W Turnieju "Molkky" - zajęliśmy wszystkie stopnie podium,

mineraly2017rty2

zaś na turnieju "NMBR9" - Zuzia wywalczyła miejsce III.

mineraly2017rty23

Było super. Z niecierpliwością czekamy na kolejny. Dziękujemy Mateuszowi za zaproszenie:)

Kilka dni temu nadeszły oficjalne dyplomy - przesłane przez redakcję Ogólnopolskiego Portalu YoungFace. Bardzo nam miło, że redakcja pamiętała o Nas:) W ubiegłym roku - nasi redaktorzy zdobyli 8 miejsce wśród wszystkich szkół z całej Polski (pierwsze nieoficjalnie wśród szkół podstawowych). Indywidualnie Asia Tokarz i Janek Czopek - znaleźli się wśród 20 najbardziej aktywych i wyróżniających się redaktorów. Brawo!!!

youngface2017t5yuio

W tym roku do grona redaktorów dołączyło już kilku młodszych z klasy 4 (Ania, Dominika i Bartek), którzy już pierwsze teksty opublikowali. Dużą furorę na Portalu robia artykuły Karola Ziętka. Na cztery napisane przez Karola teksty - 4 zostały wyróznione. Brawo. Byle tak dalej. Zapraszamy do współpracy:) Zgłoszenia do pana Bartka Zbączyniaka.

karolzeitekyoungfacebraw2017

Dzięki uprzejmości wydawnictwu Albi, już w piątek, 10 listopada zorganizowaliśmy pierwsze 2 z 6 turniejów BrainBoxa. BrainBox to seria gier, która ćwiczy pamięć, a także - poprzez zabawę ćwiczy spostrzegawczość, znajomość liter, matematykę, przyrodę czy geografię:) Tym razem w turniejowe szranki stanęła najmłodsza grupa naszych uczniów (osobno klasy I, osobno II i III). Ponad 30-tka uczniów walczyła przez ponad godzinę w turniejach "Brainbox - pierwsze obrazki" i "Barinbox-abecadło".

planszopernikalboi2017rty

Poziom był tak wysoki, że by wyłonić zwycięzców, trzeba było wprowadzić zmiany do regulaminów i ponieść trudność zadawanych pytań:) Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wydawnictwu Albi, oraz zapraszamy na Festiwal już w piątek - 17 listopada od 12.00 w SP nr 4:)

planszopernikalboi2017rty2
planszopernikalboi2017rty23

23 października uczennica klasy 4a Kinga Nagel otrzymała nagrodę oraz dyplom za zajęcie 3 miejsca w Międzyświetlicowym Konkursie "Latawiec" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu. Kinga, z drobną pomocą swojej wychowawczyni świetlicy pani Magdaleny Futrzyk, wykonała piękny, jesienny latawiec ozdobiony listkami, wycinankami z papieru kolorowego i brokatem. Cieszymy się, że jej praca została dostrzeżona i nagrodzona. Gratulujemy!

IMG 5085 Kinga

W piątek, 3 października, w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach odbyło się rozdanie nagród i finisaż konkursu "Sielskie klimaty 2017". Obraz jednej z naszych uczennic, Małgorzaty Bodzek został wyróżniony przez Jury i nagrodzony spośród 369 prezentowanych prac! Serdecznie gratulujemy!

gosiabodzekfinisarz2017rt

Światowy Dzień Zwierząt przypada na dzień 4 października. W naszej szkolnej świetlicy cały październik poświęcony był tematyce zwierzęcej i przez ten czas napływały do nas prace plastyczno-przestrzenne, wykonane przez uczniów bytomskich świetlic szkolnych, w ramach organizowanego Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego "Wszystkie zwierzęta małe i duże".

wystawazwierzakiduzeimale2017

Napłynęło do nas wiele pięknych prac, z których powstała kolorowa galeria. Uczniowie naszych klas 1-3 zamienili się w jury i oddawali swoje głosy na prace, które ich zdaniem powinny wygrać.

Po podliczeniu głosów wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
I miejsce - Bartłomiej Chwałek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu
II miejsce - Maja Węgrzyn ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Bytomiu.
III miejsce - Weronika Markusik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu.

Wyróżnione zostały prace Karoliny Czech ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Bytomiu oraz Kamili Kempy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Magdalena Jankiewicz i pani Magdalena Futrzyk. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

20171026 115723 zwierzęta

W sobotę 21 października, pan Bartek Zbączyniak, miał przyjemność wziąć udział w konferencji szkoleniowej "Wejdź do gry - kultura czytania i twórczego działania w bibliotece", zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Podczas tego spotkania pan Bartek opowiedział o działalności Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" działającego przy SP nr 4 w Bytomiu.

Konferencja II Dzień 27

Od 22 do 24 września bytomianie przechodzący przez Rynek mieli okazję spojrzeć oczami dziecka na tematykę pokoju na świecie. Zainstalowana przestrzeń nazwana „mikro-pokojem” wypełniona była pracami plastycznymi dzieci i młodzieży, którzy przedstawili czym dla nich jest równość, tolerancja, bezpieczeństwo czy komunikacja. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Kopernika w Bytomiu i  gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, pod opieką Pani Magdaleny Futrzyk, pracowali przez dwa tygodnie tworząc obrazy, przestrzenne dzieła plastyczne, nagrania audio, etc., które w finale złożyły się na multidyscyplinarną wystawę w formie pokoju mieszkalnego. W sobotę i w niedzielę w „Mikro-pokoju” odbyły się warsztaty dramatopisarskie prowadzone przez Darię Sobik i Magdalenę Futrzyk. Co sprowokowało organizatorki projektu do podjęcia się takiego tematu? Magdalena Futrzyk pełniąc rolę nauczyciela wielokrotnie spotykała się z różnymi obawami i lękami wyrażanymi przez swoich małych wychowanków. „Pani Magdo, a czy będzie wojna?” - takie pytanie padło pewnego dnia z ust kilkuletniej dziewczynki. Zasłyszane strzępki komunikatów w telewizji są zwykle dla młodego człowieka niezrozumiałe, albo czasem wprowadzają w błędne lub uproszczone myślenie o przedstawianych faktach. Stąd pojawił się pomysł, by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat pokoju na świecie i pokoju w nas samych. Mikro-Pokoje to cykl twórczych warsztatów, w którym poprzez działania artystyczne uczestnicy dowiadywali się jakie znaczenie ma np. dobra komunikacja, równość, tolerancja, troska i empatia w relacjach codziennych. Podwójna konotacja słowa 'pokój' – pokój mieszkalny i pokój na świecie – pozwoliły na znalezienie pewnych podobieństw. Projekt miał na celu wykształcenie pozytywnych postaw obywatelskich, rozwinięcie wartości kulturotwórczych i stworzenie przestrzeni do dialogu między mieszkańcami. Bytomianie chętnie przychodzili na Rynek wspólnie z dziećmi, by dołożyć swoją „cegiełkę” do wystawy, wspólnie coś stworzyć, czy po prostu porozmawiać.  Mieszkańcy miasta odwiedzając pokój na Rynku mieli szansę stworzyć własne prace plastyczne lub dokleić indywidualne skojarzenia związane z pokojem na świecie - tym samym stali się nie tylko odbiorcami, ale i współautorami projektu. Więcej informacji oraz fotorelacja: https://www.facebook.com/Mikro-Pokoje-900060473481106/

mikropoke2017a

W ubiegłym roku, kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pana Bartłomieja Zbączyniaka, współtworzyło Ogólnopolski Portal Edukacyjny YoungFace, na którym opublikowali ponad 100 artykułów, z których 36 zostało wyróżnione przez redakcję i zdobyli najwięcej punktów wśród wszystkich szkół podstawowych, które biorą udział w zabawie. Gratulujemy!!! 

younface2017rtgyhu4

W tym roku mimo, iż upłynęło od rozpoczęcia roku szkolnego tylko dwa dni, już powstało kilka nowych artykułów, a tekst Asi Tokarz został przez redakcję portalu - wyróżniony:)

Wszystkich chętnych, którzy pragną spróbować swoich sił w pracy redaktora, lubią pisać teksty, robić zdjęcia - zapraszamy do współpracy. Zapisy do 22 września na e-mail: morkins@gmail.com lub bezpośrednio u pana Bartka (sala nr 16).

Miło nam poinformować, że w najnowszym wydaniu gazety Nowiny Lublinieckie, znalazła się wzmianka o naszym Klubie Gier Planszowych "Planszopernik", który 1 sierpnia, wziął udział w dużej imprezie lublinieckiej - "Patriotyczny Lubliniec oddaj hołd Powstańcom Warszawskim".

planszopernik2017tgylubliniec

Podczas wydarzenia, nasze członkinie:) Julka  i Zuzia, pod opieką pana Bartłomieja Zbączyniaka, umożliwiały każdemu chętnemu zapoznanie się z trudną i niebezpieczną pracą kuriera harcerskiego roznoszącego pocztę podczas Powstania Warszawskiego (gra "Mały powstaniec"), a także z pojęciami związanymi z tematyką Powstania i II wojny światowej (gra "Cenzura). Brawo dziewczyny!!!

powstaniewarszwwski2017tyhu

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2018-2019

1% dla mojej szkoły

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.