Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie bożonarodzeniowym pt " Świąteczny zawrót głowy". Liczymy na Waszą pomysłowość, która z roku na rok  coraz bardziej nas zaskakuje.. Jak zwykle część prac zostanie przekazana w prezencie naszym podopiecznym z Domu Spokojnej Starości, a część zasili nasz coroczny kiermasz. Czekamy na Wasze prace do 11 grudnia (wtorek). Podpisane prace przynosimy do sekretariatu lub do p. Pedagog. W imieniu szkolnego koła PCK i TPD bardzo dziękuję- Sylwia Wójcik  

indeks stroik

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach i konkursach

z okazji Dni Kultury Śląskiej.


28.11 –  środa - warsztaty plastyczne – malowanie szarf do galand (wianków) dla klas I – VIII -wychowawcy wraz z klasą wybierają po 2 przedstawicieli z klasy. Zgłoszenia u p. Małgorzaty Krawczak do 23.11.18r.
29.11 czwartek – warsztaty szydełkowania i robienia na drutach dla chętnych z klas III – VIII na 7 i 8 lekcji s.14. Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Kużdżał do 23.11.18r.                            
Konkurs pięknego czytania gwarą śląską dla chętnych z klas  II – VIII o godz. 14.00 w bibliotece. Zgłoszenia  po tekst u p. Michaliny Kazior do 23.11.18r.
30.11 – piątek – Konkurs cerowania dla chętnych z klas III – VIII o godz. 12.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Weronika Niemiec do 23.11.18r.

 images para śląska

Już od 13 listopada ruszają zapisy do Wielkiej Ligi Czytelników. Karty zgłoszenia do odbioru w bibliotece szkolnej. Etap szkolny w naszej bibliotece  trwa od 13 listopada 2018 do 21 stycznia 2019 roku. Uczestnicy, którzy zdobędą 6 sprawności( rozwiążą 6 testów) wezmą udział w szkolnym teście. Test wyłoni  3 uczniów z klas 2-4 oraz 3 uczniów z klas 5- 8, którzy reprezentować będą naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Wykaz książek konkursowych znajduje się w bibliotece szkolnej. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW I UCZESTNICTWA.

plakat a3 harmonogram WLC

Ogłaszamy konkurs fotograficzny „100 zdjęć dla niepodległej” Udział mogą wziąć uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Wystarczy wykonać jedno zdjęcie pokazujące jak nasi uczniowie i ich rodziny obchodzą 100 rocznicę odzyskania niepodległości. To może być wspólne wieszanie flagi, udział w uroczystościach miejskich i jeszcze 100 innych sytuacji, które wydarzą się w najbliższych trzech dniach. Na podpisane zdjęcia oczekujemy pod adresem sp4niepodlegla@gmail.com Rozstrzygnięcie konkursu w przyszłym tygodniu. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły. Czekają atrakcyjne nagrody !!

indeks

Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w  regionalnej olimpiadzie języka angielskiego. Uczestniczą w niej szkoły z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Świętochłowic. Pierwszy etap odbędzie się pod koniec listopada. Szczegóły konkursu  i zapisy  do 19 listopada u  p. Szoty

indeks olimpiada

Ruszają zapisy do X edycji naszego szkolnego konkursu " Mam Talent". Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH, którzy mają jakiś talent i chcieliby się tym talentem pochwalić. Czekamy na Was do 9 listopada. Zgłaszajcie się do p. I. Zwadło lub p.S. Wójcik. Czekamy.

images mam talent1

Serdecznie zapraszam uczniów klas III- VIII do wzięcia udziału w "Olimpiadzie zdrowego stylu życia". Olimpiada będzie miała charakter konkursowy. Należy przygotować się z zakresu teorii udzielania pierwszej pomocy, znajomości podstawowych zasad zdrowego odżywiania się, stylu życia. Konkurs odbędzie się w II połowie listopada. Zapisy do 5 listopada p.Sylwia Wójcik .

indeks konkurs

W środę 21 listopada 2018 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Termin  zgłoszeń do XXIV edycji upływa 31 października 2018 r. Zgłoszenia  oraz wpłaty w wysokości 9,50zł na udział w konkursie przyjmuje Pani Barbara Foryś. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://jersz.pl/contest,4.html Zapraszamy do udziału w konkursie.

BVIKLJDF alfik

"Twarze Bytomia"

Wymagania: Praca konkursowa ma być wykonana dowolną techniką płaską (np. karykatura) w formacie A4, przedstawiającą bytomską znaną postać ze świata polityki np. urzędujący lub byli prezydenci miasta, artyści np. Mariusz Kałamaga, architekci np. Przemo Łukasik, prof. Jan Drabina, ludzie świata kultury, dziennikarze oraz inni.

Termin złożenia prac: Prace należy złożyć w sekretariacie do 19 października, wraz z karta zgłoszeniową.
Uwaga! Ze złożonych prac zostaną wybrane cztery, które będą brały udział w konkursie.

"Kochamy zwierzaki"
Wymagania: Wyklejamy wizerunek zwierzęcia lub zwierząt technika płaskiego origami (kółka, kwadraty, trójkąty lub prostokąty) na kartce a4/a3. Dozwolone jest dopełnienie tła kredkami/mazakami lub farbami.

Termin złożenia prac: Prace należy złożyć w sekretariacie do 16 października, wraz z karta zgłoszeniową, przyklejona z tyłu.

 

Jak co roku świetlica szkolna organizuje zbiórkę karmy dla wolno żyjących kotów. Chcemy w ten sposób wspomóc działającą na terenie Bytomia fundację pomocy zwierzętom „Chatul”. Akcja będzie trwała od 01.10.2018. Do 31.10.2018. Karmę suchą i mokrą podpisaną imieniem i nazwiskiem  prosimy przynosić do sali numer 7. Mamy nadzieje, że i tym razem udowodnicie, że macie wielkie serca.

indeks kot

Od kilku lat, nasza szkoła uczestniczy we współtworzeniu ogólnopolskiego portalu edukacyjnego "YoungFace". Fantastyczne artykuły - nagradzane przez redację portalu publikują tutaj: Karol Ziętek (w tym semestrze już dwa wyróżnienia), Ania Tokarz, Dominika Wolska, Jan Czopek czy Joanna Tokarz. Jeżeli lubisz opisywać rzeczywistość, chciałbyś się podzielić swoimi spostrzerzeniami, lubisz robić zdjęcia, czy piszesz wiersze - to YoungFace, jest świetnym miejscem gdzie możesz rozpocząć swoją zabawę z dziennikarstwem. Zapraszamy do współpracy. Wystarczy się zgłosić do pana Bartka - morkins@gmail.com

youngface2018ujufr454

Szkółka Gitarowa zaprasza !

•Grupa 1 (początkująca):15:15 - 16:00 od czwartku  4.10.2018
•Grupa 2 (kontynuacja):  16:00 - 16:45 od czwartku 27.09.2018
Zajęcia odbywają się w sali nr 13.

images gitara

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie miejskim ze znajomości przygód Harrego Pottera. Termin zgłoszenia się do konkursu:  do 28 września 2018r. p. Ewa Rutkowska (sala 24). Konkurs będzie dwuetapowy. I etap odbędzie się w październiku w bibliotece szkolnej, II etap 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 3. Zakres materiału konkursowego wywieszony jest na gazetce przed biblioteką oraz w bibliotece szkolnej. ZAPRASZAMY

indeks Harry

 

Biblioteka szkolna informuje osoby, które zgłosiły się do konkursu, że  I etap odbędzie się 24 października października na 5 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej. Etap ten wyłoni dwuosobową drużynę, która reprezentowć będzie szkołę w konkursie miejskim ZAPRASZAMY

indeks Harry

 

Od października w naszej szkole będą organizowane zajęcia Bytomskiej Akademii Kompetencji. Prosimy o zgłaszanie chętnych oraz wypełnianie deklaracji. Dwunastoosobowe grupy uczniów klas 4-6 będą spotykać się z nauczycielkami raz w tygodniu przez 15 tygodni. Zajęcia będą trwały 90 minut. Podczas „Warsztatów efektywnej nauki” dziecko ma doświadczyć radości płynącej z nauki, nauczyć się, jak samo może uczyć się w sposób przyjemny, a przez to bardziej efektywny. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje uczenia się. Do uczestnictwa zaproszeni są również uczniowie doświadczający trudności w nauce, a więc z zaleceniem korzystania z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Podczas „Warsztatów…” uczeń poznaje siebie, doświadczając i otrzymując informacje od innych oraz od samego siebie. „
Kluczem do powodzenia „Warsztatów Efektywnej Nauki” jest to, by uczeń:
- dowiedział się i doświadczył tego, że jest kompetentny i skuteczny: potrafi się uczyć,
   zapamiętywać, twórczo myśleć, pracować w zespole,
- poznał swój indywidualny styl uczenia się oraz inne możliwe style,
- wypróbował różne techniki i metody uczenia się oraz wybrał te, które mu odpowiadają
– stworzył swój własny „sposób na naukę”,
- odkrył, jak może zadbać o odpowiedni stan do nauki: fizyczny, umysłowy i emocjonalny,
- sprawdził, jak może uczyć się i uczyć innych, współpracując zespołowo.

image202502500p1can8ggc09an16lf1jaq1sbo7ro3

W związku z obchodzonym 3 października Dniem Zjednoczenia Niemiec organizuję konkurs szkolny: „Flaga Niemiec”. Technika wykonania dowolna. Ostateczny termin oddania prac konkursowych – 12 października 2018. Prace przyjmuje Pani Patrycja Przywara w każdy wtorek (5-7 lekcja) oraz piątek (4-7 lekcja). Uwaga! Konkurs przewidziany tylko dla uczniów klas 7 i 8. Dla pierwszych trzech miejsc czekają nagrody. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

indeks konkurs

konkurshjezyki2018yhydsfssd23

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.